Belediye Başkanımız Mahalle Gezilerini Şingah Mahallesi İle Tamamladı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla başlattığı gezileri Şingah Mahallesi ile tamamladı.

Daha önce sırasıyla, Esentepe, Kaleardı, Karasakal, Tuzcuzade, Camiikebir, Uzungazi, Şeyhhayran, Veysel Efendi, Velişaban, Zahit, Mehmet Çelebi,  Kadızade ve Gençosman mahallelerini tek tek gezerek problemleri yerinde tespit edip muhtarlardan talep ve sorunlarını dinleyen Belediye Başkanımız Pekmezci, son olarak Şingah Mahallesi’ne beraberindeki heyetle birlikte çıkarma yaparak buradaki problemleri de yerinde tespit etti.

Mahalle Muhtarı Ferdi Kiki’nin nezaret ettiği gezide Belediye Başkanımız Pekmezci, ilk olarak eski yerleşim yerlerinde incelemelerde bulundu. Tarihi ve tescilli Bayburt evlerini de inceleyen Başkanımız, bu konaklarla ilgili bilgi birikimini beraberindekilerle paylaştı ve bunların hayatta tutunabilmeleri için gerekli adımların atılması gerektiğine ve Bayburt’un tarihi ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara miras olarak bırakmanın önemine dikkat çekti.

Tarihi özelliği olmayan, görüntü kirliliği ve tehlike oluşturan yapıların da yıkılması yönünde talimat veren Başkanımız Pekmezci, karşılaştığı mahalle sakinleriyle de sohbet ederek görüş alış verişinde bulundu. Şingah Mahallesi içerisinde yer alan Şehit Osman TOKİ’lerine geçen Başkanımız Pekmezci, burayla alakalı sorunları yerinde müşahede ederken muhtar Kiki’den de bilgiler aldı. Sorunların çözülmesi yönünde gerekli adımların atılacağını belirten Başkanımız Pekmezci, site sakinleri tarafından kendisine iletilen yol ve mescit ihtiyacını da gündeme getirerek yer tespitinde bulundu. Beraberindekilerle istişare eden Başkanımız Pekmezci daha sonra mahalle sınırları içerisinde bulunan diğer yerleşim alanlarına geçti.

İnceleme yaptığı alanlarda sorunları ve ihtiyaçları bir bir not aldıran ve gerekli çalışmaların yapılması konusunda talimat veren Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye Belediye Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli, Park ve Bahçeler Müdürümüz Burak Görgülü, Temizlik İşleri Müdürümüz Abdulvahhap Silsüpür, İmar ve Şehircilik Müdürümüz Hamit Kaygusuz ile Muhtarlık İşleri Müdür Vekilimiz Vehbi Sarı eşlik etti.