Bayburt, Şingah Mahallesinde Bayramlaştı

Ramazan Bayramı dolayısıyla Bayburt protokolü ve Bayburtluların bayramlaşma adresi Şingah Mahalle Odası oldu. 

Halk ile protokolü bir araya getiren programa Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, 22. ve 23. Dönem Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Bayburt’a Huzurun Şehri Diyoruz

Vali Pehlivan, burada yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramının hayırlara ve iyiliklere vesile olması temennisinde bulunarak, "Bugün bu güzel bayram ortamında birlik, beraberlik içerisinde, toplumun her kesiminden birileriyle böylesi örnek bir topluluk oluşturulmasından dolayı mutlu ve memnun oldum. Bayburt'a huzurun şehri diyoruz, işte huzur bu şekilde sağlanıyor. Vatandaşlarımız ne kadar diyalog içerisinde olurlarsa, geleneklerini, göreneklerini burada olduğu gibi ne kadar yaşatırlarsa huzurda beraberinde gelecektir." ifadelerini kullandı.

 

Bu Coğrafyada Bin Yıllardır Varız

AK Parti Bayburt Milletvekili Kavcıoğlu ise, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada büyük bir devlet olduğunu ve büyük devlet olmanın sorumluluklarını yerine getirdiğini ifade ederek, "Önemli olan bu coğrafyaya mahkum olmak değil, bu coğrafyayı yönetebilmektir. Biz büyük bir Türk milleti olarak bu coğrafyada bin yıllardır varız ve aynı şekilde de var olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Aynı Duyguları Paylaşıyoruz

Belediye Başkanı Memiş de konuşmasında tüm vatandaşların bayramlarını tebrik ederek herkesin söylemiş olacağı söz Bayburt bu.  Bir takım siyasi düşüncelerimiz olabilir. Farklı ideolojilerimiz olabilir ama bayram, düğün, cenaze de hepimiz siyasi farklılıklarımızı bir kenara atarak aynı duyguları paylaşmak adına birbirimizle dostluklarımızın, arkadaşlıklarımızın yani Bayburtluluğumuzun bir gereği olarak aynı mekânları paylaşıyoruz.  İnşallah bugüne kadar böyleydi, bundan sonra da devam edecek.

 

Emniyet Güçleri ve Huzurevi Sakinleri Unutulmadı

Vali Pehlivan, Belediye Başkanı Memiş ve Garnizon Komutanı Balibaşa mahalle odasındaki programın ardından İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek personel ile bayramlaştıktan sonra Memnune Evsen Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde ikamet eden vatandaşların bayramlarını tebrik ettiler.